Škola dnes História školy Strategické ciele školy Úspechy školy Školský obvod Zvonenie Zoznam žiakov - september 2014 Termíny prázdnin 2014/2015 Vzdelávací program 2014/2015 Záujmové útvary 2014/2015 Rozvrh telocvične popoludní 2014/2015 Správa o činnosti 2012/2013 Zoznam pedagogických pracovníkov 2014/2015 Učitelia I. stupeň 2014/2015 foto Učitelia II. stupeň 2014/2015 foto Vychovávateľky ŠKD 2014/2015 foto Výchovný program ŠKD Správa o činnosti 2013/2014

Strategické ciele školy

1. V spolupráci so zriaďovateľom sa snažiť pripraviť projekty na čerpanie prostriedkov z EÚ na úpravy budov a zariadení  s dôrazom na úspory energií.

2. Pokračovať v identifikácii a vyhľadávaní talentovaných žiakov a ich rozvoj v v triedach  s rozšíreným vyučovaním matematiky a prírodovedných predmetov.

3. Skvalitniť vyučovanie a vzdelávanie s využitím IKT a Internetu na hodinách prostredníctvom ďaľších odborných učební a prevádzkovaním školskej WiFi siete.

4. Zvyšovať kvalifikovanosť učiteľov ďaľším vzdelávaním a zapájaním sa do projektov  s cieľom zvýšiť kreativitu a humanizáciu výchovy a vzdelávania.

5. Spolupracovať v oblasti výchovy a vzdelávania aj s inými organizáciami a subjektami v pôsobnosti Mesta Prievidza a regiónu.

6. Zachovať a pokračovať v tradičných podujatiach organizovaných školou (školy v prírode,  plavecký výcvik, zapájanie sa do medzinárodných štúdií PISA, TIMSS, SITES, exkurzie a pod. ...)

7. Postupne obnoviť zariadenia pre prípravu jedál a rekonštruciu vzduchotechniky v kuchyni.

8. Zlepšiť spoluprácu medzi  školou, rodičom, sociálnym odborom, mestskou políciou a včas zachytiť a riešiť problémy so záškoláctvom.

Silné a slabé stránky školy

Silné stránky školy

• identifikácia nadaných žiakov a ich rozvoj v triedach s RVMP
  • úspešnosť v predmetových olympiádach a súťažiach