Navigácia

Členovia RŠ Štatút RŠ Výzva na voľby členov do RŠ 2020 Volebný poriadok Menovanie komisií Kandidátne listiny Výročná správa Zápisnice RŠ Zápisnice z volieb do RŠ

Rada školy

Štatút RŠ

ŠTATÚT RADY ŠKOLY

 

Článok I.

Základné ustanovenie

 

1) Rada školy je zriadená pri Základnej škole, Rastislavova ulica 416/4 v Prievidzi

2) Sídlo rady školy je zhodné so sídlom školy.

3) Rada školy sa vo svojej činnosti spravuje štatútom, ktorý schvaľuje na svojom najbližšom zasadnutí po zvolení.

4) Zmeny a doplnky štatútu schvaľuje rada školy na základe iniciatívnych návrhov jej členov.

 

 

                                                  Článok II.                                                   

Pôsobnosť a poslanie rady školy

 

1) Rada školy (ďalej len RŠ)  je zriadená podľa § 24 zákona NR SR č. 596/2003 Z.z. o štátnej správe  v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov, vyhlášky Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 291/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov, ktorou sa určujú podrobnosti o spôsobe ustanovenia orgánov školskej samosprávy, o ich zložení, o ich organizačnom a finančnom zabezpečení s pôsobnosťou v rámci školy, pri ktorej je zriadená.

2) RŠ je iniciatívnym a poradným samosprávnym orgánom, ktorý vyjadruje a presadzuje záujmy miestnej samosprávy a záujmy rodičov, pedagogických zamestnancov a ostatných zamestnancov školy a žiakov v oblasti výchovy a vzdelávania.

 

Článok III.

Činnosť rady školy

 

1) RŠ plní funkciu verejnej kontroly, posudzuje a vyjadruje sa ku všetkým závažným skutočnostiam, ktoré sa vzťahujú k práci školy.

2) Rada školy :

a) uskutočňuje výberové konanie na vymenovanie riaditeľa podľa § 4 zákona 596/2003 Z. z.

b) navrhuje na základe výberového konania kandidáta na vymenovanie riaditeľa školy

c) predkladá návrh na odvolanie riaditeľa, alebo sa vyjadruje k návrhu na odvolanie riaditeľa školy; návrh na odvolanie riaditeľa predkladá vždy s odôvodnením

d) vyjadruje sa ku koncepčným zámerom rozvoja školy, k návrhu na zrušenie školy a ku

skutočnostiam uvedeným v § 3 ods. 7 písm. b) a c), ods. 8 písm. b) a c) a § 5 ods. 7 zákona č. 596 /2003 Z. z. najmä:

  1. k návrhu na počty prijímaných žiakov
  2. k návrhu ŠkVP a VVP   
  3. k informáciám o pedagogicko-organizačnom a materiálnom zabezpečení výchovno-vzdelávacieho procesu
  4. k správe o výchovno-vzdelávacích výsledkoch školy
  5. k návrhu rozpočtu školy
  6. k správe o výsledkoch hospodárenia školy
  7. ku koncepčnému zámeru rozvoja školy a jeho vyhodnoteniu.

3) RŠ vo výberovom konaní na funkciu riaditeľa školy:

a) postupuje v zmysle § 4 zákona č. 596/2003 Z. z. a zákona č. 552/2003 Z. z.

b) vopred určí spôsob voľby, stanoví pravidlá a kritériá výberu

c) posúdi predložené podklady jednotlivých uchádzačov a tajným hlasovaním určí poradie navrhovaných kandidátov, pričom na zvolenie kandidáta na riaditeľa je potrebný súhlas minimálne 6 z 11 členov rady školy,

d) v prípade ak v prvom kole výberového konania žiadny kandidát nezíska potrebný nadpolovičný počet hlasov, výberové konanie sa považuje za neúspešné.

e) RŠ odovzdá bezodkladne zriaďovateľovi školy:

        • návrh na vymenovanie riaditeľa školy,
        • zápisnicu z výberového konania na obsadenie funkcie riaditeľa s prílohami (Vyhlásenie o ochrane osobných údajov, Prezenčné listiny členov výberovej komisie a delegovaných zástupcov, Prezenčná listina uchádzačov, Zápisnica z otvárania obálok, Uznesenie zo zasadnutia rady školy).

 

4) RŠ má právo prizývať na svoje zasadnutia v prípade potreby štatutárneho zástupcu školy, prípadne iné osoby, ktorých sa prerokovávaná problematika dotýka a vyžiadať si od nich stanovisko. Prizvané osoby nemajú právo hlasovať.

 

Článok IV.

Zloženie rady školy

 

1) RŠ má 11 členov.

2) Členmi rady školy sú:

a) dvaja zvolení zástupcovia pedagogických zamestnancov

b) jeden zvolený zástupca nepedagogických zamestnancov

c) štyria zvolení zástupcovia rodičov

d) štyria delegovaní zástupcovia zriaďovateľa – mesta Prievidza

 

Článok V.

Spôsob voľby členov rady školy

 

1) Voľby RŠ vyhlasuje zriaďovateľ v súlade s Vyhláškou Ministerstva školstva SR č. 291/2004 z 15. apríla 2004, ktorou sa určujú podrobnosti o spôsobe ustanovenia orgánov školskej samosprávy, o ich zložení, o ich organizačnom a finančnom zabezpečení.

2) Členovia rady školy sú volení na štvorročné funkčné obdobie. Členom rady môže byt iba fyzická osoba, ktorá je spôsobilá na právne úkony a je bezúhonná.

3) V prípade, že členovi rady školy zanikne členstvo pred uplynutím funkčného obdobia, predseda rady školy do 15 dní od tohto okamihu :

a) doplní člena rady školy náhradníkom , ktorý sa vo voľbe členov pri vytváraní rady školy umiestnil na najvyššom mieste v poradí nezvolených kandidátov, v prípade ak by náhradník neprijal členstvo, požiada štatutárneho zástupcu školy, aby uskutočnil doplňovacie voľby do rady školy, ak išlo o zástupcu pedagogických alebo nepedagogických zamestnancov alebo rodičov,

b) požiada zriaďovateľa, aby delegoval nového zástupcu, ak išlo o zástupcu zriaďovateľa,

4) Volebný  poriadok rady školy  upravuje  spôsob a termín voľby  predsedu, podpredsedu a zapisovateľa.

5) Do volených funkcií má právo byť volený  každý člen rady školy.

6) Návrh na  jednotlivé funkcie môže podať  každý člen rady školy počas prezentovania návrhov.

7) Navrhnutý kandidát musí so svojou kandidatúrou súhlasiť. Súhlas môže byť aj písomný.

8) Každý  člen rady školy  má právo jedného  hlasu v prípade každej voľby.

9) Voľby predsedu, podpredsedu a zapisovateľa sa konajú pri každom delegovaní nových členov  rady školy a volení nových členov rady školy.

10) Členstvo v rade školy zaniká:

a) uplynutím funkčného obdobia orgánu školskej samosprávy,

b) vzdaním sa členstva,

c) odvolaním, ak bol člen rady školy právoplatne odsúdený za úmyselne spáchaný  trestný  čin, alebo ak si neplní povinnosti vyplývajúce z členstva v rade školy,

d) ak vzniknú dôvody na zánik členstva z dôvodu, že člen sa stane osobou, ktorej postavenie je nezlučiteľné s funkciou člena rady školy,

e) ak zástupca pedagogických zamestnancov alebo ostatných zamestnancov školy prestane byť zamestnancom školy,

f) ak dieťa zvoleného zástupcu rodičov prestane byť žiakom školy,

g) odvolaním člena, ktorý je zástupcom obecného zastupiteľstva, ktoré ho do školskej samosprávy delegovali,

h) obmedzením alebo pozbavením člena spôsobilosti na právne úkony,

ch) smrťou člena alebo jeho vyhlásením za mŕtveho.

 

Článok VI.

Volebný poriadok

 

Časť I.

Všeobecné ustanovenie

 

1) Voľby do rady školy sa môžu uskutočniť, ak je prítomná nadpolovičná väčšina oprávnených voličov. Ak sa nezišla nadpolovičná väčšina oprávnených voličov, predseda volebnej komisie vyhlási opakovanú voľbu, pričom pri opakovaných voľbách nie je podmienkou účasť nadpolovičnej väčšiny oprávnených voličov.

2) Termín (dátum, čas) a miesto volieb určí štatutárny zástupca školy. Oznam bude zverejnený vo vstupnom vestibule školy a na jej webovom sídle.

3) Voľby RŠ riadi volebná komisia, ktorú vymenuje a poverí štatutárny zástupca školy . Volebná komisia (ďalej len VK) je zložená z piatich členov. Členom volebnej komisie môže byť iba taký oprávnený volič, ktorý súhlasí so svojím členstvom vo volebnej komisii.

4) Predseda VK otvorí voľby a stanoví dĺžku trvania volieb, oboznámi voličov so spôsobom hlasovania a korektným označením voľby kandidáta; pred vydaním hlasovacieho lístka voličovi zabezpečí jeho zapísanie do prezenčnej listiny (poradové číslo, meno a priezvisko, podpis). Pri voľbách zástupcov rodičov sú prípustné i viaceré prezenčné listiny. Riešenie sporných prípadov je v kompetencii VK.

5) VK po skončení volieb spočíta odovzdané hlasovacie lístky a spočíta hlasy   na platných hlasovacích lístkoch. Pri sčítaní hlasovacích lístkov sú prítomní len členovia VK. Platné sú len tie hlasovacie lístky, na ktorých je označený zakrúžkovaním určený alebo nižší počet kandidátov podľa jednotlivých častí tohto volebného poriadku. Poškodený hlasovací lístok (roztrhnutý, popísaný, pokreslený, ...), ktorý spĺňa ostatné podmienky, je právoplatný. Dopísaní kandidáti sa neberú do úvahy, ale hlasovací lístok je platný, ak spĺňa ostatné podmienky. Hlasovací lístok je neplatný ak je kandidát označený iným spôsobom ako zakrúžkovaním, alebo je zakrúžkovaný vyšší ako stanovený počet kandidátov.

6) VK vyhotoví zápisnice z volieb RŠ v každej skupine voličov, ktorá volí svojich zástupcov v RŠ, ktorú podpíše zapisovateľ a overí ju zástupca poverený štatutárnym zástupcom školy. Súčasťou každej zápisnice sú prezenčné listiny.

7) VK vyhlási a zverejní výsledky volieb a odovzdá zápisnice štatutárnemu zástupcovi školy  a zriaďovateľovi. Hlasovacie lístky spolu so zápisnicou budú archivované v škole po celé funkčné obdobie rady školy.

8) Zoznam zvolených členov rady školy a školského zariadenia zašle škola s uvedením: meno, priezvisko, titul, zvolený za ..... (za pedagogických zamestnancov školy, za nepedagogických zamestnancov školy, za rodičov žiakov školy, kontaktnú adresu,  číslo telefónu, prípadne e-mailovú adresu) v termíne do 5 dní po uskutočnených voľbách do rady školy na OŠaSoO pri Mestskom úrade v Prievidzi.

9) Štatutár – primátor mesta, prípadne poverený zástupca mesta zvolá (v spolupráci so štatutárnym zástupcom školy) novozvolených členov orgánov školskej samosprávy. Ustanovujúca schôdza sa uskutoční v sídle školy za účasti zriaďovateľa (poverený zástupca), delegovaných zástupcov mesta, štatutárneho zástupcu školy a novozvolených zástupcov školskej rady.

10) Do zvolenia nového predsedu rady školy vedie ustanovujúcu schôdzu štatutárny zástupca školy, ktorý oboznámi prítomných členov rady školy s kompetenciami rady školy podľa zákona NR SR č.596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve. Zároveň ich informuje o  štatúte rady školy.                                              

11) Na ustanovujúcom zasadnutí si rada školy zvolí zo svojich členov predsedu RŠ,  podpredsedu RŠ  a zapisovateľa RŠ nadpolovičnou väčšinou hlasov členov rady školy.

12) RŠ na ustanovujúcom zasadnutí  navrhne kandidátov zo zvolených zástupcov rodičov do MsŠR.                                                   

13) Z ustanovujúceho zasadnutia RŠ sa vyhotoví zápisnica, ktorá obsahuje najmä opis priebehu a výsledky volieb do RŠ, mená a priezviská členov RŠ, meno a priezvisko zvoleného predsedu RŠ, mená a priezviská kandidátov navrhnutých       do Mestskej školskej rady mesta Prievidza  a ďalšie skutočnosti týkajúce sa zasadnutia. Zápisnicu podpisuje zvolený predseda RŠ, ktorý zabezpečí aj jej vyhotovenie. Prílohou k zápisnici sú prezenčné listiny voličov a dokumentácia o voľbe a delegovaní členov do RŠ. Zápisnicu a  prezenčné listiny z ustanovujúceho zasadnutia RŠ v dvoch vyhotoveniach je povinný predseda RŠ  zaslať zriaďovateľovi, a to najneskôr do troch dní od skončenia ustanovujúceho zasadnutia rady školy.

14) RŠ je zriadená dňom podpísania zápisnice z ustanovujúceho zasadnutia  rady školy  zriaďovateľom školy.

15) Hlasovacie lístky spolu so zápisnicou z volieb a z ustanovujúceho zasadnutia budú archivované v škole po celé funkčné obdobie RŠ.

 

Časť II.

Voľby zástupcov pedagogických zamestnancov

zabezpečí poverený štatutárnym zástupcom školy  zástupca v spolupráci s volebnou komisiou.

 

1) Volebný lístok obsahuje v abecednom poradí očíslovaný zoznam všetkých pedagogických zamestnancov ZŠ, ktorí písomne potvrdili svoj súhlas s kandidatúrou.

2) Každý volič – pedagogický zamestnanec, môže na volebnom lístku vyznačiť zakrúžkovaním poradového čísla najviac 2 kandidátov za pedagogických zamestnancov. Volebný lístok, ktorý je inak upravený, je neplatný.

3) Členom RŠ sa stávajú dvaja kandidáti s najvyšším počtom získaných hlasov  za pedagogických zamestnancov ZŠ. V prípade rovnakého počtu hlasov prvého, druhého  a ďalších v poradí sa uskutoční (v prípade potreby aj opakovane) dodatočná voľba, v ktorej sú na volebných lístkoch uvedení iba tí kandidáti, ktorí dosiahli (aj v prípadných už uskutočnených dodatočných voľbách) rovnaké počty hlasov, ako prví v poradí a neodmietnu kandidovať pri opakovaných voľbách. Ak po odmietnutí kandidatúry ostatnými kandidátmi sa má zúčastniť dodatočnej voľby práve 1 kandidát, tak sa dodatočná voľba neuskutoční  a  členom RŠ sa stane kandidát, ktorý sa nevzdal účasti v dodatočnej voľbe.

 

Časť III.

Voľby zástupcu nepedagogických zamestnancov

zabezpečí štatutárnym zástupcom školy  poverený zástupca v spolupráci s volebnou komisiou.

 

1) Volebný lístok obsahuje v abecednom poradí očíslovaný zoznam všetkých nepedagogických zamestnancov školy, ktorí písomne potvrdili svoj súhlas s kandidatúrou.

2) Každý volič – nepedagogický zamestnanec môže na volebnom lístku vyznačiť zakrúžkovaním poradového čísla najviac jedného kandidáta uvedeného na volebnom lístku. Volebný lístok, ktorý je inak upravený, je neplatný.

3) Členom RŠ sa stáva kandidát s najvyšším počtom získaných hlasov. V prípade rovnakého počtu hlasov prvého, druhého a ďalších v poradí sa uskutoční (v prípade potreby aj opakovane) dodatočná voľba, v ktorej sú na volebných lístkoch uvedení iba tí kandidáti, ktorí dosiahli (aj v prípadných už uskutočnených dodatočných voľbách) rovnaké počty hlasov, ako prví v poradí a neodmietnu kandidovať pri opakovaných voľbách. Ak po odmietnutí kandidatúry ostatnými kandidátmi sa má zúčastniť dodatočnej voľby práve 1 kandidát, tak sa dodatočná voľba neuskutoční a členom RŠ sa stane kandidát, ktorý sa nevzdal účasti v dodatočnej voľbe.

                                                                    

Časť IV.

Voľby zástupcov rodičov

zabezpečí štatutárnym zástupcom školy  poverený zástupca v spolupráci s volebnou komisiou.

 

1) Kandidáta na voleného člena RŠ môže po jeho súhlase navrhnúť ktorýkoľvek z voličov,  alebo môže sám oznámiť svoje rozhodnutie kandidovať do RŠ. Termín prijatia návrhov konkrétnych kandidátov   do volieb do RŠ určí riaditeľka školy.

2) Volebná komisia prijíma návrhy na kandidátov, zostaví kandidátku, pripraví prezenčné listiny voličov, vyhotoví volebné lístky s dátumom volieb a v zmysle bodu 3) tejto časti. Ďalej skontroluje pripravenosť volieb a hlasovacej urny a zabezpečí transparentný priebeh volieb.

3) Volebný lístok obsahuje očíslovaný zoznam všetkých kandidátov s uvedenou triedou ZŠ, ktorú dieťa kandidáta navštevuje a kolónku, do ktorej sa uvedie počet hlasov za zvoleného kandidáta v prípade, že sa rodičia rozhodnú voliť v zmysle bodu 6) tejto časti.

4) Každý volič (jednotlivec, či kolektív triedneho aktívu - TA) môže na volebnom lístku vyznačiť zakrúžkovaním poradových čísel najviac štyroch kandidátov za rodičov ZŠ. Volebný lístok, ktorý je inak upravený, je neplatný.

5) Rodičia – voliči si môžu uplatniť len jeden hlas bez rozdielu na počet detí v škole.

6) Rodičia sa môžu na triednych aktívoch dohodnúť a poveriť hlasovaním predsedu triedy, ktorý spolu s rodičmi prítomnými na triednom aktíve upraví volebný lístok v zmysle volebného poriadku a na základe spoločnej dohody rodičov danej triedy.

7) V prípade zvolenej voľby v zmysle bodu 6) tejto časti bude prílohou volebného lístku prezenčná listina z TA, za ktorý bude poverený zástupca hlasovať.

8) Členmi RŠ sa stávajú prví štyria kandidáti podľa počtu získaných hlasov za rodičov žiakov ZŠ. V prípade rovnakého počtu hlasov rozhodne žreb, ktorý uskutoční volebná komisia  v prítomnosti zástupcov rodičov (rodičovskej rady).

 

Článok VII.

Pravidlá rokovania rady školy

 

  1. RŠ na svojom prvom zasadnutí zvolí zo svojich členov predsedu RŠ,  podpredsedu RŠ a zapisovateľa  nadpolovičnou väčšinou členov rady školy.
  2. Predsedu RŠ rada školy odvolá, ak
    1. bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin,
    2. o to sám požiada.
    3. nie je schopný podľa lekárskeho posudku zo zdravotných dôvodov vykonávať túto funkciu dlhšie ako šesť mesiacov,
    4. koná v rozpore s ustanoveniami zákona č. 596/2003 Z. z. alebo štatútom rady školy.
  3. RŠ je schopná uznášať sa, ak je na jej zasadnutí prítomná nadpolovičná väčšina všetkých jej členov.
  4. Na platné uznesenie RŠ je potrebný nadpolovičný počet hlasov prítomných členov.
  5. Každý člen RŠ má 1 hlas, v prípade rovnakého počtu hlasov je rozhodujúci hlas predsedu RŠ (okrem prípadu uvedeného v bode 6).
  6. Na platné uznesenie RŠ vo veci vymenovania alebo odvolania riaditeľa školy je potrebný nadpolovičný počet hlasov všetkých členov.
  7. RŠ sa schádza podľa potreby, najmenej však štyrikrát ročne podľa plánu zasadnutí.
  8. Z každého zasadnutia RŠ sa vyhotoví zápisnica. Zápisnica v písomnom vyhotovení bude uložená u predsedu RŠ.
  9. Zasadnutie RŠ  je verejné,  ak členovia RŠ dvojtretinovou väčšinou hlasov všetkých členov nerozhodnú inak.
  10. Zmeny v štatúte RŠ je možné vykonať formou písomného dodatku, na odsúhlasenie ktorého je potrebná dvojtretinová väčšina všetkých členov RŠ.
  11. Nová RŠ musí byť zvolená najneskôr v deň skončenia funkčného obdobia RŠ.
  12. Z každého zasadnutia RŠ zapisovateľ vyhotoví zápisnicu obsahujúcu najmä menný zoznam prítomných, program jednania, závery a uznesenia, výsledky hlasovania.
  13. Zápis z každej RŠ sa vyhotovuje najneskôr do 5 pracovných dní po rokovaní a zapisovateľ RŠ ho doručí všetkým členom RŠ a štatutárnemu zástupcovi školy ( môže aj v elektronickej forme ).
  14. Zápisnica z RŠ sa zverejní na webovom sídle školy v menu Rada školy do 10 dní po konaní rady školy.

 

Článok VIII.

Práva a povinnosti člena rady školy

 

1) Člen RŠ má právo:

a) voliť a byť volený

b) navrhovať kandidátov na funkciu predsedu RŠ

c) byť informovaný o všetkých skutočnostiach, ktoré sú predmetom rokovania RŠ a slobodne sa k nim vyjadrovať

d) hlasovať ku všetkým uzneseniam RŠ

e) predkladať na rokovanie RŠ vlastné námety prípadne materiály

2) Člen RŠ je povinný zúčastňovať sa jej zasadnutí. Neúčasť na troch po sebe nasledujúcich zasadnutiach sa hodnotí ako nezáujem o výkon funkcie a neplnenie povinností člena rady školy podľa tohto štatútu. V tomto prípade RŠ požiada o jeho výmenu.

3) Člen RŠ je povinný zabezpečiť ochranu osobných údajov chránených všeobecne záväznými právnymi predpismi.

4) Člen RŠ pravidelne informuje o jej činnosti zástupcov tej zložky, ktorú v RŠ zastupuje a získava od nich podnety pre prácu RŠ.

5) V prípade ukončenia členstva, alebo zmeny v plnení podmienok pre členstvo v RŠ je povinnosťou člena RŠ na tento fakt upozorniť predsedu RŠ.

 

Článok IX.

Povinnosti predsedu rady školy

 

1) Predseda RŠ je štatutárnym orgánom, ktorý riadi činnosť RŠ a koná v jej mene. Rozhoduje o všetkých záležitostiach RŠ, ak nie sú zákonom alebo štatútom vyhradené do pôsobnosti iných orgánov.

2) Za predsedu RŠ môže byt zvolená fyzická osoba, ktorá je spôsobilá na právne úkony a je bezúhonná.

3) Predseda RŠ predloží na najbližšom zasadnutí po ustanovení RŠ na schválenie návrh štatútu rady školy.

4) Predseda RŠ zvoláva, pripravuje a riadi schôdze RŠ.

5) Predseda RŠ zvolá radu školy najneskôr do 15 dní, ak o to požiada tretina členov RŠ alebo riaditeľ školy alebo zriaďovateľ školy. Ak tak neurobí, RŠ zvolá  a predsedá jej podpredseda.

6) Uznesenie RŠ alebo štatút môže obmedziť právo predsedu RŠ konať v jej mene. V tom prípade preberá práva predsedu podpredseda RŠ.

7) Predseda RŠ vypracuje výročnú správu v termíne určenom radou školy, najneskôr do 31. marca.

8) Výročná správa obsahuje:

a) prehľad činností vykonávaných v kalendárnom roku s uvedením vzťahu k účelu založenia RŠ,

b) zmeny a nové zloženie RŠ, ku ktorým došlo v priebehu roka,

c) ďalšie údaje určené RŠ.

9) Výročná správa je pre verejnosť prístupná v sídle rady školy a na webovom sídle školy.

 

 

Článok X.

Vzťahy rady školy k orgánom miestnej štátnej správy

 

  1. Predseda informuje štatutárneho zástupcu školy o pláne zasadnutí na príslušný kalendárny rok.
  2. Śtatutárny zástupca školy v súlade s plánom zasadaní predkladá rade školy príslušné materiály, a to spravidla v písomnej forme a v požadovanom množstve. Na žiadosť RŠ je štatutárny zástupca školy povinný podať informáciu či vysvetlenie osobne na zasadnutí RŠ.
  3. Návrh na vymenovanie riaditeľa školy podáva RŠ na základe výberového konania zriaďovateľovi školy najneskôr do dvoch mesiacov od jeho vyhlásenia.

 

 

Článok XI.

Finančné zabezpečenie rady školy

 

  1. RŠ zabezpečuje svoju činnosť v súlade s § 24 ods. 14 zákona č. 596/2003 Z. z. 

    a § 10 vyhlášky č. 291/2004 Z. z.

2) RŠ nemá vlastný majetok.

 

 

Článok XII.

Záverečné ustanovenia

 

Tento štatút bol prerokovaný a schválený na zasadaní rady školy dňa 27.6.2019 a týmto dňom nadobúda účinnosť. Zároveň sa ním ruší  štatút rady školy zo dňa 29.septembra 2016.

 

V Prievidzi dňa 28.6.2019                                                                                                                                                                                                                                                   ......................................                                                                                                               predseda rady školy                                                                      

 

 

 

Novinky

Počet návštev: 8620695

Mapa