Zápis_2024 Informácia pre rodičov Dokumenty na stiahnutie Zo života školy Čo ponúkame Čo má prvák vedieť Čo čaká prváka Čo potrebuje prvák Odklad šk. dochádzky

Zápis do 1. ročníka

Informácia pre rodičov

V našej škole sa zápis uskutoční v stredu 24. apríla 2024. Zápis do prvého ročníka bude prebiehať za prítomnosti detí. Týka sa všetkých detí, ktoré do 31. augusta 2024 dovŕšia 6 rokov veku (aj tých, ktorí mali v tomto školskom roku predĺžené povinné predprimárne vzdelávanie) a majú trvalý pobyt na území Slovenskej republiky.

Ak rodič žiada o prijatie dieťaťa do 1. ročníka v školskom roku 2024/2025, do uvedeného dátumu

• vyplní elektronickú prihlášku (https://zsrastislavovapd.edupage.org/register/), vytlačí ju, podpíšu ju obaja zákonní zástupcovia - prihlášku môžeme vytlačiť aj na zápise, ale zákonní zástupcovia musia v každom prípade podpísať prílohu č. 3
  • v deň zápisu príde v čase od 8.00 do 17.00 hod. spolu so svojim dieťaťom na zápis (hlavným vchodom školy, do pavilónu CH)
  • so sebou priniesie rodný list dieťaťa a občiansky preukaz (k nahliadnutiu)

Podľa §144 a školského zákona sa na žiadostiach vyžaduje podpis oboch zákonných zástupcov dieťaťa.

Podpis oboch zákonných zástupcov dieťaťa sa nevyžaduje, ak

a) jednému z rodičov bol obmedzený alebo pozastavený výkon rodičovských práv a povinností vo veciach výchovy a vzdelávania dieťaťa, ak jeden z rodičov bol pozbavený výkonu rodičovských práv a povinností vo veciach výchovy a vzdelávania dieťaťa, alebo ak spôsobilosť jedného z rodičov na právne úkony bola obmedzená (potrebné preukázať skutočnosť kópiou rozhodnutia súdu)

b) jeden z rodičov nie je schopný zo zdravotných dôvodov podpísať sa (potrebné preukázať skutočnosť potvrdením všeobecného lekára zákonného zástupcu)

c) vec neznesie odklad, zadováženie súhlasu druhého rodiča je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou a je to v najlepšom záujme dieťaťa (potrebné preukázať čestným vyhlásením zákonného zástupcu - PRÍLOHA č. 1)

V prípade, ak:

• jeden zo zákonných zástupcov dieťaťa zomrel, v podaní túto skutočnosť možno preukázať fotokópiou úmrtného listu, resp. formou nahliadnutia do úmrtného listu,
  • dieťa vychováva iba matka (otec nie je na rodnom liste dieťaťa uvedený), v podaní túto skutočnosť matka preukazuje fotokópiou rodného listu dieťaťa, resp. formou nahliadnutia do rodného listu dieťaťa.

Na prihláške postačuje podpis len jedného zákonného zástupcu, ak sa zákonní zástupcovia dohodli, že prihlášku podpisuje iba jeden zákonný zástupca a ak o tejto skutočnosti doručia k zápisu písomné vyhlásenie - PRÍLOHA č. 2

Vo všeobecnosti platí, že neoddeliteľnou súčasťou elektronickej prihlášky je tlačivo s podpismi oboch zákonných zástupcov - PRÍLOHA č. 3

POZOR - žiadosť o prijatie do ZŠ (elektronickú prihlášku) posiela rodič aj vtedy, keď žiada o predĺženie povinného predprimárneho vzdelávania (do poznámky túto skutočnosť uveďte). Ak riaditeľ MŠ rozhodne o pokračovaní vzdelávania v materskej škole, rodič písomne túto skutočnosť oznámi základnej škole. Následne riaditeľ ZŠ rozhodne o neprijatí dieťaťa do základnej školy.

Elektronickú prihlášku, ktorú nemôže rodič vyplniť, je možné vyplniť a podpísať aj priamo pri zápise v škole 24.4.2024. Priniesť treba rodný list dieťaťa a občiansky preukaz rodiča (k nahliadnutiu).

Ak budete mať otázky, prípadne sa v súvislosti so zápisom vyskytnú nepredvídané problémy, kontaktujte  Mgr. Miriam Pružincovú, zástupkyňu riaditeľky školy

miriam.pruzincova@zsrastislavovapd.sk

č.t. 0905 234 538