Veľa tajomného a slávnostného bolo vo zvyklosloví zimného obdobia. Ale najkrajšie zvyky, obyčaje predsa len patria k Vianociam. Deti z turistického krúžku 15. decembra 2013 svojou štedrosťou nezabudli ani na zvieratká v lese. Jabĺčka, mrkva, orechy, zemiaky, semiačka nechýbali na pníkoch a konárikoch, ktoré sami deti ozdobovali a upravovali pre zvieratká. Pri besede s mladým ochranárom prírody Marekom Měrkom sa dozvedeli, prečo sa vtáčiky a zvieratká v mrazoch a v zime musia prikrmovať. Na záver si zasúťažili a s dobrým pocitom odchádzali domov. Fotoalbum
Na rok sa v lesoparku stretneme znova. Ďakujeme za krásny zážitok T.O. Javorinka a CVČ Spekrum Prievidza.

