Oznamujeme, že dňom 13.2.2012 končí druhé kolo zberu papiera.
Ďakujeme všetkým, ktorí napriek nepriaznivému počasiu a silným mrazom priniesli papier do zberu a tým pomohli prírode i našej škole.
Ď A K U J E M E !
Oznamujeme, že dňom 13.2.2012 končí druhé kolo zberu papiera.
Ďakujeme všetkým, ktorí napriek nepriaznivému počasiu a silným mrazom priniesli papier do zberu a tým pomohli prírode i našej škole.
Ď A K U J E M E !
2.2.2012 sa uskutočnilo skvelé polročné podujatie, ktoré zorganizoval žiacky parlament a na ktorom boli vyhlásené výsledky semifinále súťaže Najlepší žiacky kolektív. Akcia bola plná súťaží, výbornej hudby a skvelej zábavy. Mnohí z nás tak mohli osláviť úspechy 1. školského polroka a pre iných to bol dôvod pre správny štart do toho 2. polroka.
Fotoalbum
31.1.2012 prebehlo 2.kolo súťaže Rastislavova má talent. Žiaci mali možnosť opäť vidieť odvážnych spolužiakov ako prezentujú svoj talent a povzbudiť ich. Tentoraz však mohli priamo zasiahnuť do hodnotenia a pridať tak body svojmu obľúbenému talentu .
Fotoalbum
Zošit na odhlasovanie zo stravy v našej školskej jedálni je na recepcii pri vchode.
ODHLASOVANIE OBEDOV
Rodič, alebo zákonný zástupca dieťaťa je povinný dieťa zo stravy odhlásiť deň vopred do 14.00 hod. a to:
· telefonicky na tel. čísle:046/ 5424029
· zapísaním do zošita, ktorý je na to určený na recepcii pri vchode
· e-mailom:sj.zs.rastislavovapd@post.sk
· po víkende alebo voľných dňochje možné stravníka odhlásiť najneskôr ráno do 8.00 hod.
b) Strava sa vydáva mimo školskej jedálne iba v prvý deň ochorenia dieťaťa, pokiaľ ho nebolo možné včas zo stravy odhlásiť.
c) Podmienky pre odhlasovanie obedov platia pre všetkých stravníkov školskej jedálne.
Zber papiera prebehne na našej škole od 7. februára 2012 (t.j. utorok) do 10. februárara 2012 (t.j. piatok).
V čase od 7.30 hod. do 16.00 hod. bude za pavilónom D pristavený kontajner.
TEŠÍME SA Z NAŠICH ÚSPECHOV. VÍŤAZOM BLAHOŽELÁME!
http://www.cvcpd.sk/index.php/olympiady-a-sutaze.html
V dňoch 17.1.,19.1. a 24.1.2012 navštívili našu 1.A, 1.B a 1.C
budúci prváci z materských škôl na Ul. Sv. Cyrila a na Ul. M. Mišíka.
Keďže onedlho sa prídu predškoláci zapísať do 1. ročníka, chceli vidieť,
ako to v naozajstnej škole vyzerá. Vyskúšali si, ako sa sedí v prváckych
laviciach. Ukázali nám, že vedia spievať, kresliť, poznajú číslice a písmenká
a mnoho iných vecí.
Predškoláci z MŠ na Ul. M. Mišíka si navyše zašportovali spolu s deťmi z 1. C
vo veľkej telocvični... viac vo fotoalbume.
Všetkým prajeme, aby úspešne zvládli zápis do 1. triedy
a tešíme sa na nich v budúcom školskom roku.
Dňa 21.1.2012 vytvorili aj žiaci našej školy skvelú divácku kulisu v extraligovom zápase v basketbale mužov medzi domácim družstvom BC Prievidza a SPU Nitra. Zápas skončil víťazstvom domácich basketbalistov výsledkom 84:77, hurá! Z ich víťazstva sa tešili všetci prítomní, aj mladí priaznivci z Rastislavky.
"Rastislavka fandí basketu!"....viac vo fotoalbume.
Vyhlásenie riaditeľstva Základnej školy na Ul. Rastislavova v Prievidzi vo veci racionalizácie základných škôl v meste
Vážení občania mesta, rodičia, žiaci, zamestnanci základných škôl,
nakoľko sa v súvislosti s racionalizáciou školskej siete v našom meste šíria rôzne dezinformácie, ktoré sa dotýkajú aj našej školy, považujeme za nutné reagovať a uviesť niektoré veci na správnu mieru:
Veríme, že týmto krokom prispejeme k efektívnej informovanosti širokej verejnosti ako aj rodičov, ktorí zvažujú výber školy pre svoje dieťa. V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete obrátiť na vedenie školy osobne ako aj prostredníctvom zverejnených kontaktov na jej webovom sídle www.zsrastislavovapd.edu.sk .
S úctou
PaedDr. Václava Juríková
riaditeľka školy
V Prievidzi 16.12. 2011
Pozývame Vás na druhé kolo súťaže "Rastislavova má talent", ktoré sa koná 31.1.2012 o 9.00 hod. v telocvični školy. Predstavia sa Vám "talenty" našej školy, ktorí vynikajú v speve, tanci, hre na hudobný nástroj. Aj takouto zážitkovou formou sa v našej škole učíme.
V zmysle § 55, ods. 10, Zákona 245/2008 Z. z. vydá triedny učiteľ 31. 1. 2012, t. j. v posledný vyučovací deň prvého polroka školského roka 2011/2012 výpis klasifikácie prospechu a správania žiaka za prvý polrok. V prípade potreby je možné žiakovi vydať polročné vysvedčenie na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu.
Dňa 22. decembra 2011 bol spustený nový portál, ktorý umožňuje prístup k digitálnym učebným materiálom (učebniciam, metodikám a pomocným vzdelávacím materiálom).
Portál eAktovka sprístupňuje bezplatne niektoré učebnice v digitálnej forme žiakom a učiteľom základných a stredných škôl. Pre všetkých, ktorí sa na portáli zaregistrujú sú učebné materiály prístupné vo formáte PDF.
Správa o výchovnovzdelávacej činnosti za školský rok 2010/2011 na stiahnutie tu.
Vážení priatelia, rodičia, žiaci,...
nech pocit šťastia, radosti sa v dušiach Vašich rozhostí, keď Štedrý deň k Vám zavíta.
Nech láska v srdciach ukrytá sa mocným prúdom vyroní, keď zvonček sladko zazvoní.
Krásne Vianoce Vám chceme priať, aby človek človeka mal rád,
aby jeden druhému viac prial, aby rok 2012 za to stál.
Radostné a pokojné prežitie sviatkov Vám želá kolektív zamestnancov našej školy.
Dňa 20. decembra 2011 o 15,00 hod. zavládla v našej škole vianočná atmosféra. Uskutočnilo sa podujatie pod názvom Zvončeky šťastia, kde deti mali možnosť prežiť nielen krásny zážitok prostredníctvom kultúrneho programu našich žiakov, ale prejsť sa aj Uličkou vianočných tradícií a remesiel, navštíviť jarmok, pochutiť si na vianočných maškrtách a zašantiť si pri hrách so zimnou tematikou. Fotoalbum.
Vianočného programu sa zúčastnili aj deti z Detského domova v Prievidzi s pánom riaditeľom, ktorým bol odovzdaný symbolický šek. V rámci charitatívnej zbierky Darujme Vianoce venovali žiaci a rodičia našej školy deťom z DD v našom meste 200,00€ ako aj vianočné balíčky. Poďakovanie vedenia školy patrí všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili. Tešíme sa a ďakujeme každému, kto pomohol rozozvučať Zvončeky šťastia v našej škole.
Dňa 7.12. 2011 sa uskutočnilo v multifunkčnom centre školské kolo v prednese povestí Šaliansky Maťko - III. kategória ( 6-7.ročník).
Do okresného kola postúpila žiačka 6.A Barbora Labudová
I.kategória :
1. miesto : 2. A – Schmidtová (p. uč. Mgr. Belaiová) – postup do okresného kola
2. miesto : 3. A – Michal Žilík ( p. uč. Gombarčíková)
3. miesto : 3. C – Patrik Minich (p. uč. Kurajská )
V týchto dňoch na návšteve Hornonitrianskeho múzea čakal našich najmladších žiakov z I. stupňa nevšedný hosť. Nebol to nik iný ako sv. Mikuláš. Vysvetlil nám, prečo si v očistených čižmičkách v okne nachádzame rôzne dobroty. Pomohol nám odhaliť okolnosti vzniku mikulášských tradícií i priblížil, aký je typický obraz dňa sv. Mikuláša v našom regióne hornej Nitry. Nechýbal ani čert !
Z podujatia Mikuláš, Mikuláš sme si odniesli nielen dobrú náladu, ale i vlastnoručne vyrobeného Mikuláša, čerta alebo anjela.
Pozrite si fotografie vo fotoalbume.
Powered by aSc EduPage